İzmir Reiki Eğitimi

Reiki her yerde varolan, ki: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Sözcük anlamı, Japonca’da, “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelmektedir. 1900′lü yılların başında Japon bir rahip olan Dr.Mikao Usui tarafından çok eski olan şifa yönteminin araştırılmasıyla ortaya çıkmıştır.

Evrende var olan bütün canlılar, yani hayvanlar, bitkiler ve hatta bilimin cansız diye kabul ettiği ancak içinde kozmik ölçekte enerji devinimi taşıyan, yani ‘var’ olan her şey Reiki’den yararlanabilmektedir. Bu nedenle Reiki, bizi çevreleyen her şeye daha farklı yaklaşmamızı ve tümüyle çevremizle uyumlu bir varoluşu sağlar; Reiki’nin kullanılabileceği yerler sonsuzdur.
Reiki’yi uygulamak için, uygulayıcı şifanın gerçekleşmesine niyet ederek ellerini iyileştirilecek kişinin üzerine koyar ve enerji akmaya başlar.

Reiki enerjisi zekidir, çünkü Evren çok zeki bir yerdir. Enerji nereye gideceğini, ne yapacağını bilir; oraya gider ve daha yüksek zeka tarafından yönlendirilir. Enerji kendi akışını yönlendirir. Uygulayıcıdan tam hastanın gereksinim duyduğu miktarda enerji çekilir. Tüm bunlar şifacının direkt bilinçli müdahalesi olmadan gerçekleşir. Şifacının işi yoldan çekilmek, şifa yerini açık tutmak ve bundan sonra ne yapacağının işaretlerini gözlemek/dinlemektir.

İnsanlar genellikle sadece mutlu ve sağlıklı olmak isterler ve hem kendileri hem de yakınları için maddi-manevi zenginlik dilerler. Ancak kimi zaman, bir hastalık veya biz insanlar tarafından olumsuz görülen bir durum şifa verici nitelikte de olabilir. Bu bir "karşılık" da olabilir; öğrenmeye, "bütünlenmeye" yönelik bir çalışma dönemi de. Kaderin önümüze çıkardığı manevi derslerdir bunlar; kozmik bilinçle bir örnek işleyen kendi üst benliğimizin saptadığı, güzel bahçelere götüren dikenli yollardır.

Reiki burada özgün yolu izler, eğer bir acı duyulması gerekiyorsa duyulacaktır. O acı, ancak Reiki’nin destekleyici özelliğinden faydalanılarak ruh tekamülü hızla gelişeceğinden, dönüşüm çok daha kolay ve sağlıklı olur.
 
Reiki Nasıl Öğrenilir?

Reiki’nin öğrenilmesi çok kolaydır. Daha önce öğretmen seviyesine gelmiş bir kişi size yardımcı olabilir. Herkes Reiki uygulayıcısı olabilir. Verilen eğitim içinde enerji aktarımı yapılır. Bu enerji aktarımı bir kere yapıldığında hayat boyu sizinle kalır. Siz hiç bir çaba göstermeden reiki şifacısı olmanız sağlanır. Ayrıca, herkes öğretmen de olabilir. Reiki herkese açıktır. En önemli tarafı, eğitimin çok kısa sürmesi ve kolay uygulanmasıdır.

İzmir Reiki Eğitimi

İzmir Reiki Eğitimleri 3 aşamadan oluşur.

1.Aşama Reiki Eğitimi :

Seminer reiki enerjisine açılma ve teorik eğitim olarak iki ana kısımdan oluşmaktadır. Birinci aşamada kişi Reiki Master’dan (reiki öğretmeni) inisiyasyon alır. Bu Anadolu’da el verme dediğimiz olay gibidir. İnisiye olan kişi artık Reiki enerjisine kanal olmuştur yani hem kendisine hem de başkalarına reiki verebilecek durumdadır.

Reikinin 1.derece öğrenmiş bir kişi artık fiziksel düzeyde reiki verebilir. Bunun için ellerini eğitimde öğretilen bölgelere koyması ve reiki enerjisine bağlandığını düşünmesi yeterlidir. Herhangi bir şey düşünmesine ya da konsantre olmasına gerek yoktur. Artık reiki onun ellerinden akmaya başlamıştır. Reiki, öğrenen kişi reiki kanalı olmuştur ve bunu ölene kadar kaybetmez. Reiki 1 semineri bir ya da iki günde verilebilir.

2.Aşama Reiki Eğitimi :

İkinci aşama seminerinde kişi sadece dokunarak değil aynı zamanda uzaktan enerji gönderme yöntemlerini öğrenir. Bunun için özel bazı semboller kullanılmaktadır ve bu sembolleri gizli tutmak reikiye duyulan saygının bir ifadesi olarak yorumlanır. Gereken sembolleri ve metotları öğrenen kişinin enerji seviyesi artar ve artık uzaktaki kişilere de enerji gönderebilecek duruma gelir.

Reiki sembolleri üç tanedir;

•    güç sembolü

•    mental sembolü

•    uzaklık sembolü.

 Reiki 2 seminerine katılmış bir insan dokunmadan ve çok daha güçlü olarak bu sembolleri kullanarak uzak mesafelere şifa gönderebilir. Reikinin en büyüleyici yanlarından biri de artık sadece insanlara değil, geçmiş ya da gelecekteki olaylara da bu sembolleri kullanarak enerji gönderilebilecek olmasıdır. Enerji gönderimi bencilce amaçlar için kullanılamaz, ancak herkesin iyiliği için istenen olaylara pozitif enerji gönderilebilir.

3. Aşama Reiki Eğitimi (Reiki Masterlik Eğitimi  ) :
 
Reiki sistemini başkalarına da öğretme aşamasıdır.  Bu seviyede kişi önceki tüm seviyelerde deneyim sahibi olmalı ve reikiyi yaşam biçimi haline dönüştürmüş olmalıdır. Son derece sorumluluk isteyen reiki masterlık derecesi aynı zamanda reiki uygulayıcılarına reikiye olan sorumluluğu da doğru anlatmayı beraberinde getirir. Reiki Master olmak isteyen kişinin buna hazır olup olmadığına karar veren masterıdır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz

 
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki nasıl yapılır - reiki öğren - reiki öğrenmek istiyorum - reiki sembolleri - spiritüalizm nasıl öğrenilir - okultizm nasıl öğrenilir - telepati nasıl öğrenilir reiki nedir -

Yorumlar